A fizika mindenkié 3.0

 

 

Országszerte 54 programunk volt, aminek nagyon örülünk és köszönjük, hogy a péntek-szombatot a fizika-természettudományok népszerűsítésének  szentelték :)

A Beszámolók menüpontban, a hozzánk beérkezett beszámolók alapján olvashatnak a megvalósult programokról.

Az alábbi listában pedig - az Önök segítségével - a sajtómegjelenéseinket gyűjtöttük össze:

A Budapesti Műszaki Egyetemen tartott programon készítettek a résztvevőkkel és szervezőkkel interjút.

Kis DunaTV videó-interjú a Dunaharaszti Rákóczi Ferenc Általános Iskolából

A szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumban a helyi sajtó tudosított

Index- dívány: Atomot és nitrogént a gyerekeknek!

Továbbra is várjuk a Beszámolókat!


A rendezvény beszámolók alapján az alábbi kategóriákban díjaztunk:

Kreatív program - díj: Kubinyi Ágoston Általános Iskola, Tápiószentmárton - Szervező: Komjáti Zoltánné

A legszakszerűbb kísérlet - díj: Csongrádi Batsányi János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Csongrád – Szervező: Törökné Török Ildikó

Legjobb kísérleti jegyzőkönyv - díj: Leövey-labor, Leövey Klára Gimnázium, Budapest – Szervező: Barabás Péter

Maratoni rendezvény - díj: Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium, Szombathely – Szervező: Sinkó Andrea

A legtöbb diák részvételével zajló program - díj: 3 díjat adtunk ki: Ibolya Utcai Általános Iskola, Debrecen – Szervező: Pásztorné Simon Erzsébet Rózsa Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely – Szervező: Ágoston Mária Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium, Budakeszi – Szervező: Vass Ágnes

A legtöbb korosztályt megmozgató program - díj: Batthyány Lajos Gimnázium / Nagykanizsai Amatőrcsillagász Egyesület, Nagykanizsa – Szervező: Piriti János


A következő programokkal és helyszínekkel várjuk a természettudományok és a fizika iránt érdeklődőket:

Ibolyás kísérletek, Ibolya Utcai Általános Iskola, Debrecen – Szervező: Pásztorné Simon Erzsébet Rózsa

Tudomány nélkül mit érek én, Lánczos Kornél Gimnázium és ELFT Fejér Megyei Csoport, Székesfehérvár - Szervező: Ujvári Sándor

Látványos, interaktív fizika kísérletek, Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakgimnázium, Budapest – Szervező: Emese György

Tudományos játszóház, Eötvös József Gimnázium, Kőkúti Ált. Isk., Vaszary Ált. Isk., Posztoczky Károly Csillagvizsgáló, Tata – Szervező: Magyar Csabáné

Arduino Fizika, Székesfehérvári SzC. Széchenyi istván Szakgimnázium és Szakközépiskola, Székesfehérvár, Szervező: Nyirati László

A fizika érdekes, Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának Mérnöki Intézete és az ELFT Fejér Megyei Csoportja, Székesfehérvár, Szervező: Ujvári Sándor

"Tíz akadály több mint tíz kísérlet" osztályok közötti vetélkedés, Mikszáth Kálmán Líceum, Pásztó – Szervező: Medvéné Bató Éva

A fizika Komáromé, Feszty Árpád Általános Iskola, Komárom – Szervező: Slezsák Zsolt

Kedvenc kísérletek bemutatása, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium, Budakeszi – Szervező: Vass Ágnes

Érdekes fizikai kísérletek, Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Nyíregyháza - Szervező: Marcsekné Vetési Júlia

A fizika mindenkié 3.0 a Varázstoronyban, Eszterházy Károly Egyetem "A" épület, Líceum, Eger - Szervező: Herenik Gábor

Varázsóra - Legkedvesebb kísérletek, Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft., Pécs - Szervező: Szebényi Anita

Bay Zoltán Fizikaverseny döntője, ELFT Békés Megyei Csoport, Orosháza - Szervező: Zátonyi Sándor

Világítótestek fényteljesítményének mérése, Kaposvári SZC Lamping József Műszaki Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Kaposvár – Szervező: Szalai Bernát

Hordozható fizika, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma, Pécs – Szervező: Kovács Attila

Játékos fizikai kísérletek a Paragváriban, Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely – Szervező: Ágoston Mária

Hogyan működik egy erőmű? BMSZ Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Budapest, Szervező: Malmos Attila

Világíts tudatosan, Szentendrei Református Gimnázium, Szentendre - Szervező: Ferenczi Alpár

Hangos fizika, Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium és Gimnázium, Eger - Szervező: Herczeg Mária

BME Gyerekegyetem+, BME Q épület, Budapest - Lángné Lázi Márta

Kísérletek cseppfolyós nitrogénnel, Csongrádi Batsányi János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Csongrád – Szervező: Szabó László Attila

Elektromos áram hatásai - kísérleti bemutató, Csongrádi Batsányi János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Csongrád – Szervező: Szabó László Attila

A Nap, a fény és a napfény, Batthyány Lajos Gimnázium / Nagykanizsai Amatőrcsillagász Egyesület, Nagykanizsa – Szervező: Piriti János

Fizika tanulói kísérletek bemutatása az iskola érettségire készülő diákjai által, Csongrádi Batsányi János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Csongrád – Szervező: Törökné Török Ildikó

Rendhagyó fizikaórák, Csongrádi Batsányi János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Csongrád – Szervező: Törökné Török Ildikó

Szakmák Éjszakája Program, Természettudományos munkaközösség, Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Nyíregyháza – Szervező: Soltész Tibor

Csillagászati megfigyelés, Sashalmi Tanoda Általános Iskola-Polaris Csillagvizsgáló, Budapest – Szervező: Hasznosi Tamásné

Világítótestek fényteljesítmény mérése, Zimándy Ignác Általános Iskola, Törökbálint – Szervező: Izsák Dávid

Jedlik Ányos Fizikaverseny, kísérleti bemutató, Jedlik Tehetséggondozó Nonprofit kft., Nyíregyháza – Szervező: Nagyné Jármezei Ditta

Fizika 10-től 10-ig; ELTE-SEK; ELTE-GAO; Gothard Jenő Csillagászati Egyesület; Szombathely – Szervező: Molnár Ferenc

‘A fizika mindenkié 3.0’ rendezvény ; Leövey-labor, Leövey Klára Gimnázium, Budapest – Szervező: Barabás Péter

Lágymányosi program; BME-ELTE, Budapest – Szervező: Härtlein Károly

Játsszunk fizikát! kísérletes diákverseny eredményhirdetése; ELFT Csongrád megyei Csoport, SZTE Fizika Intézet, Szeged – Szervező: Kopasz Katalin

Éter-kísérlet, égi mechanika, Világegyetem tágulása, téridőszerkezet; Csornai Csillagászati Klub, Győr – Szervező: Nagy Felícián

Tungsram-mérés, Városmajori iskola, Budapest – Szervező: Kólyi Tibor

FIZIKA SHOW a Hellonyíregyháza programjai között; ELFT Szabolcs-Sz-B megyei csoportja és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata, Nyíregyháza – Szervező: Beszeda Imre

Kísérletezzünk együtt! Kubinyi Ágoston Általános Iskola, Tápiószentmárton - Szervező: Komjáti Zoltánné

100 kísérlet a 100 éves gimnáziumban; Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium, Szombathely – Szervező: Sinkó Andrea

A robotok köztünk vannak! Ráadásul táncolnak, izegnek-mozognak; Abacusan Stúdió Oktatásszervező Nonprofit Kft., Budapest – Szervező: Büti István

Bor Pál Fizikaverseny döntője; ELFT Csongrád Megyei Csoport, Szeged – Szervező: Kopasz Katalin

Sokszínű Fizika Busz - az MTA Wigner FK és MTA EK  interaktív kiállítása; Budapest – Szervező: Péntek Csilla

Kísérletbazár, Mobilis Interaktív Kiállítási Központ, Győr – Szervező: Keszthelyi Bernadett

Fizika élménynapok az egész családnak, Csodák Palotája és a CSOPA Playbar, Budapest – Szervező: Paszternák András

Játszunk fizikát!, Mozgásjavító Óvoda, Általános Iskola és Gimnázim, Budapest – Szervező: Barsy Anna

Öveges József Emléknapok Veszprémben, Padányi Biró Márton Római katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola, Veszprém – Szervező: Szabó László Miklós

"Hangos" kísérletek a Bolyaiban, Ócsai Bolyai János Gimnázium, Ócsa – Szervező: Inczeffy Szabolcs

A játék fizikája, Mindszenty József Ált. Isk. Gimnázium és Kollégium, Zalaegerszeg – Szervező: Jáki-Takács Mária

Torricelli-túra, Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Általános és Környezetfizikai Tanszék, Szeged – Szervező: Farkas Zsuzsanna

A fáklyától az intelligens LED-ig. Fényforrástörténet dióhéjban, Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, Általános és Környezetfizikai Tanszék, Szeged – Szervező: Sós Katalin

Természettudományi találkozó:,,Kutass-Kísérletezz!", II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Dunaharaszti – Szervező: Székely-Simon Mária

Célba dobás hajítógéppel, Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen – Szervező: Csatári László

Goldberg gép építése, Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen – Szervező: Csatári László

Budapesti Kutatóreaktor látogatás, Budapest Neutron Centrum, Budapest – Szervező: Fábián Margit